© 2019 - IDENTITY s.r.o.

Balneo Poppy

„Krása má tu sílu a schopnost, že do lidských srdcí vnáší mír.“
Miguel de Cervantes

Vytvořili jsme logotyp a korporatní design hotelu Balneo Poppy v Karlových Varech. Na projektu jsme spolupracovali s grafickým teamem PROSTOR | 84, kterým tímto děkujeme.
Logotyp Balneo Poppy tvoří tří základní prvky. Nejvýraznějším prvkem logotypu je květ máku zpracovaný červenou akvarelovou texturou. Květ a jeho zpracování symbolizuje krásu a čistotu, je jednoduchý a přitom výrazný a nezaměnitelný.

Technika akvarelu jako taková je úzce spjatá s vodou, která je nezbytným základem pro lázeňství a balneo procedury. Akvarelová textura květu je vymezena křivkou, květ je doplněn o stonek a střed v černé barvě.  Květ máku je  podpořen graficky stylizovaným textem Balneo Poppy vycházejícím z písma AvantGarde Gothic Pro. Tento typ písma svou jednoduchostí vhodně kontrastuje s ilustrovanou podobou květu.

Třetím prvkem logotypu je červená tečka, která představuje stylizované zrnko máku a zároveň působí jako zakončení celého logoypu, je přirozenou grafickou protiváhou květu. Červená tečka coby decentní, ale výrazný prvek je vhodná i pro samostatné použití v merkantilních a propagačních materiálech.

V prestižním grafickém časopise Font (č.123) na téma Lázně byl prezentován náš logotyp pro společnost Balneo Poppy a rozhovor o jeho vzniku. To nás velmi těší.