IP stav

Známá pardubická stavební firma IP stav se rozhodla změnit své logo i celkový vizuální styl. Vybrala si k tomu naše grafické studio, které sídlí na dohled od nové výstavby bytových domů Vinice. (Tento projekt má svoji samostatnou značku, na jejímž vzniku jsme se také podíleli.)

Nejdůležitějším aspektem činnosti IP stavu je tvorba trvalých hodnot v podobě lidských sídel. Poctivá práce, která přetrvá a ovlivňuje prostředí lidí, kteří bydlí a pracují v domech postavených firmou IP stav.

Při práci na novém logotypu jsme přemýšleli, jak nejlépe vystihnout tyto kvality. Vzniklo logo, jehož symbol připomíná kamenickou značku, jakou otiskovali stavitelé chrámů do zdí katedrál.

Iniciály IP tvoří trojrozměrnou dimenzi vystupující z pórovité struktury, která vypadá jako surový beton. Na něj odkazuje i použitá šedá barva doplněná v celkovém logotypu o výraznou oranžovou. V aplikacích jsou pak tyto barvy použity tak, aby zachytily budování nového bydlení jako celý systém. Například oranžové razítko – povolení stavby, technické výkresy nebo vizualizace projektů. Na webu, vizitkách, deskách a dalších materiálech se tak pracuje zásadně jen s těmito dvěma barvami.

Výsledkem je čistá, technická grafika, která v sobě zároveň obsahuje ideu tvůrčího potenciálu.

Klient: